• Elif Özge VURMAZ

Nefesinizi Tanıyın: Bütünsel Nefes Koçluğu

Korktuğunuz ya da sevmediğiniz bir durumda bulunmanız gereken herhangi bir anda nefesinize dikkat ettiniz mi? Bu durumlarda hemen hemen hepimiz nefesimizi tutarız ve tekrar nefes almaya başladığımızda çoktan nefesimiz bozulmuştur. Doğduğumuzdan bu yana yaşadığımız her hoşumuza gitmeyen durumda nefesimizi kısıtladığımızı düşünürsek, doğduğumuzda ki o taze ve bütünsel olan nefese ne kadar zarar vermişizdir, değil mi?


Bütünsel nefes, tüm gövdeye alınan bütün bir nefestir. Karında başlar, göğüse gelir ve daha sonra önce karındaki nefesi, sonra göğüsteki nefesi vererek son bulan daimi bir nefestir. Nefes koçluğunda bu nefesi almak ilk hedefimizdir. Fiziksel, zihinsel, duygusal ve ruhsal dengeye ulaşmak için bütünsel nefes almak önemlidir. Bütünsel nefesin yararları:


Bütünsel nefes almanın yararları

Bütünsel nefes almayı başardıktan sonra nefesinizi analiz ederek ona yönelik çalışmalar yapmaya başlıyoruz. Sadece vücudunuzun ihtiyacı olduğu kadar nefes almanızı değil, basit yöntemlerle zihinsel ve duygusal rahatlamayı sağlamanıza yardımcı oluyoruz. Nefes sayesinde farkındalığınızı geliştiriyor, amacınızı ve onun için yapmanız gerekenleri daha net görmenizi sağlıyoruz. Astım hastalarına, böbrekteki rahatsızlıklara, şeker hastalığına, panik atağa, kalp hastalıklarına, migrene, tansiyon hastalığına tedavilerine ek olarak daha hızlı iyileşme göstermeleri için yardımcı oluyoruz.


Doğduğunuz zamana dönemezsiniz fakat o zamanki aldığınız nefese dönmeniz mümkün. Bizimle daha sağlıklı nefes almayı öğrenmeye hazır mısınız?

Bizi takip edin!

  • Facebook - White Circle
  • Twitter - White Circle