• Elif Özge VURMAZ

Access Barslar ve Enerji Sistemleri Arasındaki Fark


Access ile tanıştığım sırada Kozmik Enerji eğitimi alıyordum. Eğitmenim, o ders boyunca söylediğim 2 kelimeden birini, Access’in temizleme cümlesi ile temizliyordu. Bu eğitimin ardından her sabah, hocam bana günaydın cümleleri ile bir takım sorular sormama ve temizleme cümleleri okumama sebep oluyordu. Bende mantığın ne olduğunu anladığım için kendi sorularımı ve temizleme cümlelerimi yaratmaya başladım. Hayatım önce küçük küçük değişti. Sonra bir baktım ki tüm hayatım bana kolaylık, neşe ve ihtişamla gelmeye başlamış.


Access’in bana ilk kattığı şeylerden biri, ne düşündüğümle ilgili kararlarım, yarılarım, tahminlerim, beklentilerimin beni nasıl kısıtladığını fark etmem oldu. Ne olduğu, ne olacağı, ne olmayacağı ile o kadar ilgiliydim ki beynim sürekli bunlarla ilgileniyor daha bir şeye başlamadan tüm hayallerimin ötesindeki olasılıklarımı kapatıyordum. Ve bunun çözümü Access’in tüm araçlarında gizliydi;

  • Bildiğim ve bilmediğim kendimi kısıtladığım şeyleri temizleme cümleleriyle, barslar ile temizleyerek

  • Yeni olasılıklar yaratıp onları seçerek

  • Hayatımın kolaylık, neşe ve ihtişamını yaşamak için ise soruları kullanıyordum.

Access Bars’ın üç önemli aracı var. Bunlar; Soru sormak, seçim yapmak ve bars seansları.

Bilincimi fark ettikçe dünyamda genişledi, iyileşti, güzelleşti ve dünyaya farklı gözlerle bakmaya başladım. Hayatıma yaptığım en güzel katkılardan biri oldu benim için. Bundan daha iyi nasıl olur?


Bu olaylar gerçekleşirken aklımı kurcalayan bir soru vardı. “Access Bars ile diğer Enerji Sistemleri (Kozmik Şifa, Reiki, Tetha Healing vb.) ile arasındaki farkın ne?”. Access Bars’ın diğer enerji sistemlerinden farklı olduğu yerler;


1. Access Bars’ta size “şifa veren”, “kanal olan” biri yok. (Kanal olmak, evrenden gelen şifayı kendi üzerinden birilerine aktarmak.) Senin dışında başka bir şeye ihtiyacımız yok. Hiç kabul etmediğin bir armağan mısın kendine?

2. İhtiyaç duymanız gerekmez ve ulaşmanız ya da yükselmeniz gereken bir bilinç düzeyi yoktur. Birinin Bars’ları çalıştırmak için tek gereken şey, kafamızın üzerinde bulunan hayatın farklı alanlarıyla ilgili Bars’lara hafifçe dokunmak ve nasıl çalıştıracağınızı bilmek.

3. Diğer sistemlerdeki gibi semboller yok, yapmanız gereken şifa yok, çizmeniz veya etkinleştirmeniz gereken semboller yok. Tek yapmanız gereken “barları çalıştırmak”

4. Access’te enerji araçları yoktur (pandül, sarkaç, çubuk vb.).

5. Bars Seansı


Seansta, Bars‘larda (32 nokta) bulunan bölgedeki tüm duygu, düşünce, bakış açıları, his vb. tarafından kafanızda yaratılan tüm elektromanyetik yükü dağıtır ve bu dağılan yüklerin tekrar oluşmasını engeller. Yani aslında alan yaratır.


Alan yaratmak dediğim, şuanda var olan ya da olması muhtemel olan tüm sonsuz olasılıklarımızı, seçimleri ve değişimi algılamak ve yaratmaktır. Alanı yaratmamızı sağlayan şey tüm duygu, düşünce ve bakış açılarından özgürleşmemizdir. Yani yargısız olmamız ve olan her şeyi alıp kabul etmemiz (gönüllü olmamız). Bir Bars seansı sayesinde bunları kolaylıkla yapabilirsiniz. Hatta Albert Einstein eğer Access Bars ile tanışmış olsaydı “Önyargıları parçalamak, atomu parçalamaktan zordur.” Sözünü söylemezdi.


Siz neye inanırsanız ve bilinçaltınızda ne varsa onu yaşarsınız. Mesela para sizin için kirli ise, kötü ise, ya da borç yiğidin kampçısı gibi bir inancınız var ise bu bakış açılarınızdan dolayı siz bilinçli zihinden isteseniz bile para size gelmez çünkü yiğitliğinizi bozacaksınız, kirleneceksiniz, kötü olacaksınız gibi düşünür bilinçaltınız. (Burada temizleme yapmak istedim: burada okuduğunuz tüm düşünceleri sonsuz kez yıkıp yaratımını iptal edebilir misiniz? Evet. Poc&Pod.) Peki, sahip olduğunu bildiğiniz ya da bilmediğiniz, fark ettiğiniz ya da fark etmediğiniz kaç milyar duygu, düşünce ve bakış açısına sahipsiniz? Bunun sizin hayatınızı nasıl olumsuz etkilediğinin farkında mısınız?


Bars seansında, seansı almış olduğunuz kişi ile tüm ortak ve ortak olmayan bakış açılarınızı temizlersiniz. 5 – 10 bin yıllık atalarınızdan kayıtlarınızdan bile özgürleşirsiniz ve sizinle aynı bakış açılarına sahip yaklaşık 3500 kişinin hayatına ortak bilinç sayesinde dokunursunuz.


Kendinize güzel bir hediye vermek ve hem kendinize hem de başkalarına katkı olup katkı olmak ister misiniz? Access Bars ailemize bizimle katılmak ister misiniz?

Bizi takip edin!

  • Facebook - White Circle
  • Twitter - White Circle